Keresés Facebook Best Of Budapest Instagram Best of Budapest ENG  
Best of Budapest Measure of Quality

Best of Budapest & Hungary

Measure of Quality

Koncerttel tiszteleg az Egyesült Államok függetlenségének 250. évfordulója előtt a Fesztivál Akadémia Budapest

2026. június 26.

Koncerttel tiszteleg az Egyesült Államok függetlenségének 250. évfordulója előtt a Fesztivál Akadémia Budapest nyári fesztiválja július 4-én a Zeneakadémián.

    Az USA 250 - Gershwin and Beyond című esten a Concerto Budapestet Keller András karmester vezényli, fellép Ilja Gringolc hegedűművész, Katia Skanavi zongoraművész, Pusker Júlia hegedűművész, Fenyő László csellóművész, valamint Pál István Szalonna és Bandája, valamint a román-moldáv Moldo duó.

    A szervezők keddi közleménye szerint a műsor izgalmas zenei utazás Európa és Amerika között, ahol a népzenei gyökerek, a hollywoodi filmzene és a klasszikus koncertirodalom találkozik.

    Az estet Enescu sodró lendületű 1. román rapszódiája nyitja a Moldo Duo közreműködésével, majd Bartók Román népi táncai hangzanak el Pál István Szalonna és Bandája autentikus népzenei játékával.

    A koncert első felének csúcspontja Korngold D-dúr hegedűversenye, amelyben a hollywoodi filmzene egyik legnagyobb mestere a késő romantika gazdag hangzásvilágát ötvözi virtuóz szólamokkal Ilja Gringolc szólójával.

    A szünet után Rózsa Miklós Sinfonia concertantéja, a szerző ritkán hallható kettősversenye csendül fel Pusker Júlia és Fenyő László szólójával, majd az estet George Gershwin Kék rapszódiája zárja Katia Skanavi zongorajátékával.

Vissza Még több hír
 
© IntroWeb | 2017 - Weboldal készítés, SEO